woolash reviews
تشک رویا
تشک مهمان
فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
سرويس خواب
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :سرويس خواب
تاريخ: ۲۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۲۶:۳۸

با توجه به اينكه تمايل داريد چه جنس تختخوابي در سرويس خواب  بخريد، بايد اصول بهداشتي خاصي را در نظر بگيريد. چوب، ام‌دي‌اف و فرفورژه همچنان مهم‌ترين گزينه‌هاي شما هستند. اگر مي‌خواهيد تخت‌هاي چوبي يا ام‌دي‌افي بخريد كه رنگ يا جلا خورده‌اند، دقت كنيد كه بوي رنگ برايتان آزاردهنده نباشد. خجالت نكشيد، جلو برويد و تختخواب مورد علاقه‌تان را بوكنيد! اگر بوي ناخوشايندي به مشامتان خورد هرگز آن تخت را با فكر اينكه چون نو است بو مي‌دهد نخريد چون اين بو تا ماه‌ها باقي مي‌ماند و ممكن است واقعا روي كيفيت خوابتان تاثير بگذارد. اگر آسم يا آلرژي داريد هرگز نبايد در تختخوابي بخوابيد كه بوي رنگ يا جلا مي‌دهد.

 

نكته ديگر اينكه زير تختخواب بعد از مدتي محل تجمع گردوغبار و مايت‌ها مي‌شود و بايد مرتب گردگيري و نظافت شود. بنابراين موقع خريد دقت كنيد كه در زير تخت حتما فضاي خالي وجود داشته باشد تا تميز كردن آن آسان باشد. براي اينكه بتوانيد به راحتي دستتان را زير تخت ببريد يا از جاروبرقي براي تميزكردن زير تخت استفاده كنيد بايد فاصله تخت تا زمين حداقل ۳۰ سانتي‌متر باشد.

 

اگر قصد داريد سرويس خواب يا ميزتوالت چوبي دست دوم بخريد، حتما شكاف‌هاي اين وسايل را براي بررسي وجود حشره خونخواري موسوم به ساس تختخواب وارسي كنيد و در صورت وجود شكاف‌ها و درزها، حتي اگر از وجود ساس مطمئن نيستيد، براي احتياط مي‌توانيد اين لوازم را قبل از ورود به خانه با جاروبرقي پاكسازي و بعد سم‌پاشي كنيد. ساس تختخواب موجود خون‌آشامي است كه در شكاف‌ها و درزهاي لوازم چوبي لانه و از خون انسان و ديگر حيوانات تغذيه مي‌كند.

 

ايمني تختخواب و ميز توالت 

اگر مي‌خواهيد تختخواب فرفورژه يا همان فلزي بخريد حتما مراقب لبه‌هاي نوك‌تيز باشيد. به خصوص اگر بچه كوچك داريد بهتر است سرويس‌خوابي انتخاب كنيد كه گوشه‌هاي منحني و نرم داشته باشد تا اگر پاي كسي لغزيد و روي لبه‌هاي تخت يا ميزعسلي افتاد آسيب جدي نبيند.

 

نكته مهم ديگر آينه ميزتوالت است كه مي‌تواند حوادث جبران ناپذيري به بار آورد. ميزتوالت‌هاي موجود در سرويس خواب در بازار ۲ دسته‌اند: گروهي كه آينه به ميز متصل است و گروهي كه آينه شان جداست و روي ميز قرار مي‌گيرد. بهترين انتخاب براي كساني كه بچه كوچك دارند آينه‌هاي چسبيده به ميزتوالت است ولي اگر مدلي را پسنديده ايد كه آينه از ميز جداست، حتما آن را با پيچ و مهره يا اتصالات ديگر به ديوار نصب كنيد تا ثابت شود و امكان سقوطش وجود نداشته باشد.

 


برچسب‌ها: ،

نويسنده :سرويس خواب
تاريخ: ۲۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۲۶:۲۶

بدون ‌شك سرويس خواب شامل تخت، ميزتوالت و عسلي‌ها مهم‌ترين وسايل اتاق‌خواب هستند. تختخواب فضايي است كه به بدن احساس راحتي و امنيت مي‌دهد و باعث مي‌شود كه ما در حالت دراز كشيده، گردش‌خون مناسبي داشته باشيم و تسكين و آرامش را تجربه كنيم...

 

پس بايد در انتخاب تختخواب دقيق بود و به موارد زيادي توجه كرد. اگر قصد خريد سرويس‌خواب داريد و سلامت و ايمني آن برايتان مهم است اين گزارش را تا انتها بخوانيد.

براي انتخاب سرويس خواب مناسب اولين موضوعي كه بايد مورد توجه قرار گيرد، اين است كه چه كسي قرار است از آن استفاده كند.

تختخواب بزرگ راحتي شما را تضمين مي‌كند ولي بايد به ابعاد اتاق‌خوابتان هم توجه كنيد. يك تخت بزرگ مي‌تواند تمام فضاي اتاق را بگيرد و رفت و آمد شما را مشكل كند. پس در زمان خريد و انتخاب تخت، اول به جثه فرد استفاده‌كننده و بعد به ابعاد اتاق‌خواب توجه كنيد.

 

براي امتحان‌ اندازه تخت بايد در نظر گرفت كه شخص به راحتي بتواند در آن دراز بكشد و فضاي كافي در بالاي سر و قسمت پايين تخت داشته باشد. تخت‌هاي دو نفره نيز بايد به‌ اندازه‌اي بزرگ باشد كه هر دو در آن احساس راحتي كنند.

 

تختخواب ارگونوميك 

براي تخت‌هاي يك نفره عرضي بين ۹۰ تا ۱۱۰ سانتي‌متر مناسب است. اگر چاق هستيد يا در خواب زياد غلت مي‌زنيد و حركت مي‌كنيد بهتر است تختي با عرض ۱۱۰ سانتي‌متر انتخاب كنيد. تخت‌هاي دو نفره هم بايد عرضي بين ۱۳۵ تا ۱۵۰ سانتي‌متر داشته باشند.

بهتر است طول تختخواب يك نفره براي جواني بلند قد ۲ متر باشد. براي بزرگسالاني با جثه متوسط، طولي به‌ اندازه ۱۹۰ سانتي‌متر كافي است.

ابعاد تخت‌هاي كودكان و نوزادان هم به سن و قد كودك بستگي دارد. نكته مهم ديگر، ارتفاع تختخواب است. تختخواب نبايد خيلي بلند يا خيلي كوتاه باشد، ارتفاعي بين ۳۵ تا ۴۰ سانتي‌متر براي تختخواب مناسب است تا رفتن به تخت و خارج شدن از آن و همين‌طور مرتب كردن روتختي و ملحفه‌ها براي شما راحت باشد.

 

اگر شخصي كه مي‌خواهد سرويس خواب بخرد، در تخت كم تحرك است اين ارتفاع مي‌تواند بين ۵۰ تا ۵۵ سانتي‌متر نيز باشد. براي چيدمان تختخواب هم بايد نكاتي را مد نظر داشته باشيد. تخت را بايد در اتاق به گونه‌اي قرار دهيد كه قسمت سر به سمت ديوار باشد تا خارج شدن و داخل شدن از آن راحت باشد. قسمت بالايي تخت هم كه معمولا مرتفع‌ترين بخش تختخواب است و همان قسمت سر يا قسمت بالش مي‌شود، مي‌تواند جدا يا چسبيده به ديوار باشد كه با توجه به راحتي‌تان مي‌توانيد يكي از اين ۲ را انتخاب كنيد.

 

 


برچسب‌ها: ،

[ ۱ ]